Bank Spółdzielczy Biecz

Infolinia: 134438100
Zastrzeżenia kart, bankowości, reklamacje

Aktualności

Komunikat bezpieczeństwa !!!

Sprzedajesz coś przez platformę OLX lub w innym, podobnym serwisie (np. Vinted)?

Zachowaj czujność! Możesz zostać oszukany.

Jak działają przestępcy?

W trakcie zakupów oszuści, podając się za zainteresowanego Twoim przedmiotem wysyłają fałszywe linki np. prowadzące rzekomo do potwierdzenia Płatności OLX lub opłaty przesyłki kurierskiej.

Oszuści korzystają w tym celu z komunikatorów, wiadomości SMS lub mediów społecznościowych.

W rzeczywistości otwierająca się witryna zawiera formularz z prośbą o podanie danych Twojej karty: jej numeru, daty ważności, kodów cvc/cvv czy kodu PIN.

Oszuści mogą je wykorzystać, aby zlecić operację lub aktywować kartę do płatności telefonem np. w Google Pay lub Apple Pay. Będą mogli wówczas sami płacić Twoją kartą za pomocą aplikacji płatniczej lub wypłacić gotówkę w bankomacie.

Pod pretekstem procesu weryfikacyjnego możesz być poproszony również o podanie identyfikatora, hasła, PIN-u, kodu aktywacyjnego do aplikacji BSGo oraz kodów SMS. Dzięki temu złodzieje uzyskają dostęp do Twojego rachunku i będą mogli zlecać operacje.

Jeśli podejrzewasz, że możesz być ofiarą oszustwa:

Skontaktuj się z Infolinią IT tel. 134438149 kom. 722100310 w celu blokady karty i dostępów do bankowości elektronicznej, przekaż wszystkie niezbędne informacje dotyczące oszustwa, złóż zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa organom ścigania tj. Policji lub Prokuraturze, poinformuj później o tym bank.