Bank Spółdzielczy Biecz

Infolinia: 134438100
Zastrzeżenia kart, bankowości, reklamacje

Aktualności

Uwaga – Płacisz kartą w Internecie? Dokonaj aktywacji dodatkowego zabezpieczenia w portalu kartosfera.pl

Uwaga – Płacisz kartą w Internecie? Dokonaj aktywacji dodatkowego zabezpieczenia w portalu kartosfera.pl

Przypominamy wszystkim klientom dokonującym transakcji internetowych kartami płatniczymi, że od 1 stycznia 2021 r. akceptanci mogą wymagać  podania dwóch czynników uwierzytelnienia.

Obecnie klienci płacąc kartą w Internecie korzystali z jednego zabezpieczenia 3D Secure – kodu SMS wysłanego na telefon zarejestrowany w banku. 

Aby aktywować drugie zabezpieczenie (kod PIN) należy zalogować się do portalu Kartosfera – www.kartosfera.pl. W zakładce „3D Secure” należy ustawić Kod PIN 3D Secure do transakcji internetowych. Kod będzie ustalany przez Klienta jednorazowo i skutkować będzie dla wszystkich posiadanych oraz wydanych w przyszłości kart.

W przypadku, gdy Klient nie ustali własnego kodu PIN do transakcji internetowych  w portalu Kartosfera.pl, po 1.01.2021r.  transakcja  może nie zostać uwierzytelniona, a tym samym będzie nieskuteczna.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy kontaktować się z pracownikami działu rachunków. Podręcznik użytkownika portalu Kartosfera jest dostępny na stronie www.kartosfera.pl, ( w rozdziale 6, strony 30-32 opisano sposób ustanowienia kodu PIN )

Wprowadzenie dodatkowego zabezpieczenia – kodu PIN – wynika z wymogów nadzorczych instytucji finansowych i przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa transakcji kartami płatniczymi.

Jednocześnie informujemy, że płatności BLIK-iem pozostają bez zmian.